Región Šariš rozprestierajúci sa v severnej polovici východného Slovenska tvoril v minulosti dôležitú územno-administratívnu jednotku. Strategická severná hranica s Poľskom a niekoľko významných obchodných ciest pretínajúcich celé územie Šariša sa podpísalo pod veľké množstvo kráľovských a šľachtických sídel obranného aj reprezentačného charakteru.

Preto ako Oblastná organizácia cestovného ruchu (ďalej len „OOCR“) Región Šariš  vo svojom projekte „Šarišská hradná cesta“ vyzdvihujeme krásy historických pamiatok akými sú hrady, kaštiele, kúrie, hradiská, či mestské opevnenia. Všetky lokality si zaslúžia svoju pozornosť, nakoľko sú súčasťou našich dejín. Vzájomne sme ich prepojili na internetovom portáli www.sarisskahradnacesta.sk a vydali sprievodné bedekre.

Zmapovali sme vyše 80 jedinečných pamiatok, ktoré môžete spoznávať aj prostredníctvom praktickej mobilnej aplikácie. Mobilný sprievodca posúva užitočné informácie návštevníkom s inšpiráciou, aby svoje voľné chvíle trávili práve objavovaním regiónu Šariš.  Nájdete v nej fotografie pamiatok a lokalít, základné informácie o ich vývoji, histórii, či súčasnom stave a potrebné kontakty. Jej súčasťou je aj mapa, pomocou ktorej sa môžete orientovať v teréne. Aplikácia je jednoduchá na ovládanie, ktorá po stiahnutí do telefónu funguje aj bez internetu.

 

Návod na inštaláciu:

Objavte s nami krásy hradov, kaštieľov či mestských opevnení na území regiónu Šariš. V mobile alebo tablete si z URL adresy: app.sarisskahradnacesta.sk spustíte PWA aplikáciu Šarišská hradná cesta. Keď potvrdíte pokračovať, zobrazia sa pokyny na nainštalovanie ikony aplikácie na plochu mobilu. Vpravo hore rozkliknete tri bodky nad sebou a vyberieme položku Pridať na plochu. Následne potvrdíte ikonu a pomenujete aplikácie. Automaticky sa ikona aplikácie nainštaluje na obrazovku mobilu. Aplikácia bude fungovať aj off-line bez internetu

 

 

Tento projekt vznikol s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.